Wirtualny Bieg Charytatywny

2021-01-07 10:33:00


Czy wiesz, że 14 lutego obchodzony jest
Światowy Dzień Wiedzy o Wadach Wrodzonych Serca,
A średni rytm zdrowego serca to 70 uderzeń na minutę?


W życiu tak jak w bieganiu ważne jest znalezienie własnego rytmu. Niezwykle trudno jest znaleźć taki rytm rodzicom, których dzieci urodziły się z wadą serca. Wówczas ten rytm wyznacza rytm bijącego serca malucha. Na świecie średnio 1 dziecko na 100 urodzonych ma wrodzoną wadę serca. Każdego dnia w Polsce średnio rodzi się 10 dzieci z wrodzoną wadą serca, to ok. 3600 dzieci rocznie, z czego operowanych jest ok. 2500.
 

Fundacja Mamy Serce od 9 lat stara się pomagać dzieciom z wadami serca i ich rodzicom w najtrudniejszych chwilach, kiedy toczy się walka o zdrowie i życie. Świadczymy wsparcie psychologiczne, pomagamy rodzicom odnaleźć się w tak nowej i trudnej dla nich rzeczywistości. Dofinansowujemy pobyt w szpitalnym hotelu i sprzęt kardiologiczny potrzebny w rehabilitacji po operacjach. Sprawiamy, że świat małych pacjentów staje się dla nich weselszy i przyjemniejszy.
 

Biorąc udział w biegu dbasz o swoje zdrowie i kondycję , solidaryzujesz się i pomagasz tym, którzy każdego dnia walczą o odzyskanie spokojnego zdrowego rytmu małego serduszka swojego dziecka, by móc zapewnić mu szczęśliwe dorastanie.
 

Chcemy by bieg Wirtualny Bieg Charytatywny Mamy Serce w Jednym Rytmie był okazją do szerzenia wiedzy na temat wad serca, a  dla Ciebie chwilą do zastanowienia się nad rytmem Twojego życia i jak on wpływa na zdrowie Twojego serca, a także motywacją do podjęcia aktywności fizycznej, życiowych zmian i nowych wyzwań. Stąd nieprzypadkowa jego data i dystans!
 

JESTEŚ KROK OD ZROBIENIA CZEGOŚ WSPANIAŁEGO! ZASADY SĄ BARDZO PROSTE:

 

 1. Wybierasz dystans, który chcesz pokonać indywidualnie lub drużynowo.
   
 2. Rejestrujesz się do dnia 10 lutego 2021 r na stronie www.protimer.pl/zapisy - LINK DO ZAPISÓW  i wnosisz opłatę startową  20zł,30zł lub 50zł w zależności od terminu rejestracji. Szczegóły znajdziesz w regulaminie biegu - link do pobrania na dole strony.
   
 3. W dniach 13-14 lutego 2021 w dowolnym stylu (biegnąc, idąc) i tempie pokonujesz dystans wybranego biegu w dowolnym miejscu na świecie (możesz skorzystać z bieżni treningowej). Pamiętaj by dokonać pomiaru czasu i zrobić zdjęcie /rzut ekranu zegarka aplikacji/ wyświetlacza bieżni co będzie potwierdzeniem realizacji zadania oraz o zaleceniach Ministerstwa Zdrowia w związku z COVID-19.
   
 4.  Jeśli jeszcze bardziej chcesz wesprzeć nasze działania i pokazać inym jakim wspaniałym jesteś mistrzem pomagania, wrzucasz swoje zdjęcie  „Z SERCEM” z biegu na wydarzenie na fb wraz z  hasztagami #FundacjaMamySerce i #BiegMamySerceWJednym Rytmie,
   
 5. Do 18.02.2021 potwierdzasz pokonany dystans na dedykowanej stronie WWW do której link każdemu opłaconemu uczestnikowi zostanie wysłany e-mailem dnia 10 lutego 2021,
   
 6. Odbierasz  pamiątkowy medal,
   
 7. Jesteś naszym Mistrzem pomagania o Wielkim Sercu!

 

DYSTANS

 

Wybierz najlepszy dla siebie dystans i pokonaj go we własnym rytmie!


bieg1.jpgDzieci


To bieg stworzony dla dzieci i aktywnych rodzin, które pomagając, chcą się przy tym razem dobrze bawić. To idealny dystans, który może pokonać z Twoją pomocą nawet najmłodsze dziecko. Świetna okazja do porozmawiania o istocie aktywności fizycznej dla zdrowia oraz wadze pomagania innym. Zapisz swoje dziecko i urządźcie sobie rodzinne święto biegowe! A może Ty rodzicu zechcesz podjąć wyzwanie dłuższego dystansu???

 

 bieg2.jpgDorośli i dzieci od 16 roku życia


To bieg dla tych, którzy lubią żyć aktywnie oraz tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę biegową i poszukują motywacji do trenowania. Dystans możesz pokonać , w swoim rytmie i zgodnie z aktualną kondycją fizyczną. biegiem/ marszobiegiem/ marszem w terenie lub na bieżni. Niech to będzie dla Ciebie wspaniałe wyzwanie, w którym zmierzysz się z samym sobą i zastanowisz nad rytmem życia i zdrowiem własnego serca.

 

 

 

 

bieg3.jpgDorośli


To propozycja dla fanów długich dystansów i biegaczy lubiących ekstremalne wyzwania oraz ich realizację w grupie. Podany dystans możesz pokonać indywidualnie lub drużynowo w podanych konfiguracjach.


· ultra        1x   70km
· drużyna  2x   35km
· drużyna  5 x  14km
· drużyna  7x   10km

· drużyna  razem   70km

 

                                                                                PONIŻEJ WAŻNA INFORMACJA JAK REJESTROWAĆ DRUŻYNĘ

 

REJESTRACJA NDYWIDALNA

Aby wziąć udział w biegu należy dokonać rejestracji na wybrany dystans na stronie www.protimer.pl/zapisy - LINK DO ZAPISÓW i dokonać opłaty startowej  drogą elektroniczną do dnia 10 lutego 2021  r.


Rejetracja drużynowa

W przypadku zgłoszenia do biegu ULTRA W RYTMIE WYZWANIA” 70000m (70km)  w wersji drużynowej

(2x 35km, 5x 14km, 7x10 km ) Uczestnicy :

 • zbierają potrzebną ilość osób do przebiegnięcia razem 70 km (dowolna ilość osób – RAZEM 70km , 2osx 35km, 5os x14km, 7os x10 km) ustalają nazwę drużyny,
 • następnie każdy zawodnik rejestruje się i dokonuje opłaty startowej indywidualnie.
 • Wszyscy zawodnicy z tej samej drużyny wybierają ten sam dystans i w wariantach 2osx 35km, 5os x14km, 7os x10 km do nazwy przed nazwą drużyny dodają odpowiednio  „ULT10-” „ULT14-”  „ULT35-”  (np. każda z 5 osób z drużyny o nazwie „MAMY SERCE” biegnących dystans po 14km wpisuje w nazwa drużyny : „ULT14- MAMY SERCE” ).

 

Za zgłoszonego do biegu zawodnika/drużynę uważa się tego, który zarejestrował się, wypełniając formularz zgłoszeniowy, zaakceptował go i wysłał zgłoszenie oraz dokonał opłaty startowej!

 

OPŁATA STARTOWA

 

Opłata startowa zostanie przeznaczona na cele statutowe fundacji (wsparcie psychologiczne dla dzieci z wadami serca i ich rodziców zarówno podczas hospitalizacji jak i po wyjściu ze szpitala, pomoc  dla rodziców w trudnej sytuacji materialnej np. finansowanie pobytu w hotelu podczas hospitalizacji dziecka  – co jest czasem jedyną szansą na bycie przy dziecku w tych trudnych chwilach w okresie pandemii, wypożyczanie specjalistycznego sprzętu dla dzieci chorych, dofinansowanie leków czy początkowej rehabilitacji po zabiegach kardiochirurgicznych.)

 

Bieg „W DZIECIĘCYM RYTMIE”        700m  – 10 zł dziecko

 

Bieg główny „W JEDNYM RYTMIE” 7000m (7km)
- REJESTRACJA I TERMIN do 27.01.2021        - 20 zł, 
- REJESTRACJA II TERMIN 28.01- 07.02.2021 - 30 zł
- REJESTRACJA III TERMIN 08.02- 10.02.2021- 50 zł
 

Bieg ultra  „W RYTMIE WYZWANIA”70000m (70km)   
- REJESTRACJA I TERMIN do 27.01.2021        - 20 zł, 
- REJESTRACJA II TERMIN 28.01- 07.02.2021 - 30 zł
- REJESTRACJA III TERMIN 08.02- 10.02.2021- 50 zł

 

POKAŻ SWÓJ RYTM

 

Chcesz pomóc nam jeszcze bardziej, by wiedza o Wrodzonych Wadach Serca i Twoim WIELKIM SERCU niosła się w świat?! Zrób podczas biegu zdjęcie „Z SERCEM” (co to oznacza tu zostawiamy przestrzeń dla twojej kreatywności) i wraz z relacją wrzuć na nasze wydarzenie i udostępnij na swoim profilu  facebooka / instagrama z oznaczając je hasztagami #FundacjaMamySerce i #BiegMamySerceWJednym Rytmie.

 

POTWIERDZENIE POKONANIA  WYBRANEGO DYSTANSU


Każdy uczestnik  biegu musi samodzielnie dokonać pomiaru czasu i zrobić zdjęcie /rzut ekranu zegarka aplikacji/ wyświetlacza bieżni co będzie potwierdzeniem realizacji zadania. Następnie uzyskany wynik i potwierdzenie należy uzupełnić na dedykowanej stronie WWW, do której link każdemu opłaconemu uczestnikowi zostanie wysłany e-mailem dnia 10 lutego 2021.

Wyniki będzie można dodawać do dnia 18.02.2021

 

Wszystkie osoby, które potwierdzą pokonanie wybranego dystansu i nie zrezygnują w momencie rejestracji z możliwości otrzymania medalu, będą mogły takowy odebrać w wyznaczonym miejscu (osoby z Łodzi) lub zostanie on wysłany na wskazany adres (osoby spoza Łodzi). Nie wysyłamy medali za granicę.REGULAMIN BIEGU- pobierz